Czy warto kupować fotel rozkładany?

FoteleLeave a Comment on Czy warto kupować fotel rozkładany?

Czy warto kupować fotel rozkładany?

Ostatnio coraz popularniejszym rozwiązaniem są meble modułowe, spełniające więcej niż jedną funkcję. W poprzedniej epoce takim klasycznym meblem był łóżko-tapczan. Był to rodzaj zabudowanej szafami ścianki, w której ukryte było łóżko. Za dnia wyglądało to jak zwykła meblościanka, a nocą przemieniała się w wygodne łóżko.

Po transformacji wiele osób odeszło od tego typu rozwiązań, tłumacząc to nowoczesnym podejściem. Obecnie mamy powrót do rozwiązań z tamtych lat. Mimo że do półkotapczanów raczej nie wrócimy, wiele mebli ponownie musi spełniać kilka funkcji.

Klasycznym przykładem są fotele rozkładane czy sofy z funkcją spania. Nie każdy ma w mieszkaniu tyle miejsca, aby zmieścić i łóżko, i sofę, dlatego czasem trzeba wybrać rozwiązanie łączące te dwie funkcje. O ile w kontekście sofy jest to zrozumiałe, to nie każdy widzi potrzebę łączenia fotela z miejscem do spania, a i to rozwiązanie ma swoje zalety.

Przede wszystkim taki mebel niczym nie różni się od klasycznego fotela, nie zajmuje nawet więcej miejsca. Jednak jest tak skonstruowany, że można go rozłożyć i się na nim spokojnie wyspać. Taki mebel jest polecany do naprawdę małych mieszkań, np. 20-metrowych kawalerek, gdzie mieszka tylko jedna osoba. Innym użyciem tego mebla jest po prostu chęć posiadania zapasowego miejsca do spania dla niespodziewanych gości. Kiedy tacy się trafią, nie trzeba szukać materaców, a wystarczy rozłożyć fotel, który na co dzień stoi w salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top